fbpx

Agata Babicz

Agata Babicz

Agata Babicz – muzyk, kompozytorka, songwriterka, filolog, trener biznesu. Jej narzędziem do kompozycji jest fortepian, ukulele i kalimba, a inspiracje do pisania tekstów czerpie z trzech światów: świata przyrody, świata relacji międzyludzkich i świata wewnętrznego.

Od lat łączy i rozwija swoje wszechstronne pasje w pełnej ich interdyscyplinarności, doskonaląc je poprzez zdobywane wykształcenie i doświadczenie zawodowe, sceniczne, trenerskie, artystyczne oraz twórcze.

W swoim dorobku posiada około 150 w pełni autorskich piosenek, a także piosenki, do których skomponowała muzykę. Wśród nich znajduje się cykl kompozycji do tekstów poetyckich Czesława Miłosza, na podstawie których powstał recital “Miłosz śpiewany”, mający premierę w 100. rocznicę urodzin Noblisty. Jest laureatką konkursów na piosenkę autorską, laureatką Festiwalu Złoty Środek Poezji na najlepszy debiut książkowy, dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowa.

Przez kilka lat współpracowała ze Szkoła Wokalno Aktorska oraz Szkołą Teatralną i Filmową im. A. Kwiecińskiego, a obecnie współpracuje m. in. z instytucjami kultury.

Tworzy także autorskie piosenki dla dzieci, stanowiące trzon zajęć umuzykalniających dla najmłodszych prowadzonych według opracowanego przez siebie programu, a także autorskich warsztatów muzycznych dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym. 

X